Porody rodzinne

W szpitalu Położniczo -Ginekologicznym MEDIKOR realizujemy porody rodzinne. Umożliwiamy udział w porodzie rodzinnym osoby bliskiej.

Poniżej kilka ważnych informacji dla osoby planującej towarzyszyć pacjentce przy porodzie:

1. Podczas procedury przyjęcia do szpitala na Izbie Przyjęć może przebywać tylko Pacjentka. Osoba towarzysząca dołącza do pacjentki po przyjęciu do szpitala.
  2. Osoba towarzysząca podczas pobytu w szpitalu zobowiązana jest do noszenia jednorazowej maseczki chirurgicznej.
  3. Osoba towarzysząca nie może opuszczać wyznaczonych miejsc bloku porodowego, w których będzie odbywał się poród.
  4. Poród naturalny może potrwać kilka godzin, dlatego zalecamy aby osoba towarzysząca zaopatrzyła się w wodę i przekąski ponieważ nie będzie możliwości opuszczenia szpitala w trakcie trwania porodu.
  5. O obecności osoby towarzyszącej podczas udzielanych procedur zdrowotnych decyduje lekarz dyżurny odpowiedzialny za blok porodowy.
  6. Po przewiezieniu świeżo upieczonej Mamy na oddział położniczy, osoba towarzysząca będzie poproszona o opuszczenie szpitala. Odwiedziny pacjentek oddziału położniczego odbywają się w godzinach od 16:00-18:00 ( jedna osoba odwiedzająca).