Ślub w szpitalu Medikor

W szpitalu Medikor miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – ślub, który odbył się tuż po narodzinach bliźniaków, Franciszek i Oktawian spali smacznie piętro wyżej na oddziale neonatologicznym. Para pani Iwona i pan Dominik zdecydowali się na ten krok ze względu na nadzwyczajne okoliczności związane z porodem. Ceremonia miała miejsce na oddziale położniczym, co nadało jej wyjątkowy i emocjonalny charakter. Cały oddział był zaangażowany w przygotowanie ceremonii. Śluby w szpitalu, choć nietypowe, są możliwe do zorganizowania w Polsce. Zgodnie z prawem, ślub może odbyć się praktycznie w każdym miejscu, o ile zachowane są odpowiednie procedury i bezpieczeństwo uczestników.

Takie wydarzenia, choć często pełne wyzwań logistycznych i emocjonalnych, mogą przynieść wiele radości i nadziei. Ślub w szpitalu może stanowić symboliczne wsparcie i dać siłę w trudnych chwilach, zarówno dla nowożeńców, jak i ich bliskich​. Tak było w kaplicy w naszym szpitalu. W Medikorze to druga taka uroczystość w ciągu 10 lat działalności.